Σελίδες Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων

Στη σελίδα αυτή θα βρείτε χρήσιμες διευθύνσεις για τη Θεματική Ενότητα "Γενικές Διευθύνσεις > Εκπαίδευση > AEI-TEI".
Πίνακες βάσεων εισαγωγής στα ΑΕΙ-ΤΕΙ για τα έτη 2002-2005 αρχείο zip
Πανεπιστήμια-Πολυτεχνεία
 


Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Τμήμα Θεωρητικών Σπουδών Τέχνης
 
 
 

ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Θεολογίας - Ποιμαντικής & Κοινωνικής Θεολογίας
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Φιλολογίας - Ιστορίας & Αρχαιολογίας - Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής -Ψυχολογίας - Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας - Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας -Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας - Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα:
ΒιολογίαςΓεωλογίαςΜαθηματικώνΠληροφορικήςΦυσικής - Χημείας
ΣΧΟΛΗ ΝΟΜΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: ΝομικήςΟικονομικών ΕπιστημώνΠολιτικών Επιστημών
ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα:
Αγρονόμων Τοπογράφων ΜηχανικώνΑρχιτεκτόνων ΜηχανικώνΠολιτικών ΜηχανικώνΜηχανολόγων Μηχανικών - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ -Χημικών Μηχανικών - Μηχανικών Χωροταξίας & Ανάπτυξης (Βέροια)
ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
Τμήματα: Εικαστικών & Εφαρμοσμένων ΤεχνώνΜουσικών σπουδώνΘεάτρουΚινηματογράφου 
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΕπιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΕΣ
ΓεωπονικήΔασολογίας & Φυσικού ΠεριβάλλοντοςΚτηνιατρική ΙατρικήΟδοντιατρική
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
Φαρμακευτικής - Δημοσιογραφίας & Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης -  Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & ΑθλητισμούΕπιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Σερρών
 
 


 
 


ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Ξάνθη)
Τμήματα: Αρχιτεκτόνων ΜηχανικώνΠολιτικών Μηχανικών Μηχανικών Παραγωγής & ΔιοίκησηςΜηχανικών Περιβάλλοντος - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΓΩΓΗΣ (Αλεξανδρούπολη)
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΕπιστημών της Εκπαίδευσης στην Προσχολική Ηλικία
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
Κομοτηνή: ΝομικήςΙστορίας & Εθνολογίας - Ελληνικής Φιλολογίας - Κοινωνικής Διοίκησης- Διεθνών Οικονομικών Σχέσεων & Ανάπτυξης - Γλώσσας, Φιλολογίας & Πολιτισμού Παρευξεινίων Χωρών - Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού
Αλεξανδρούπολη: Ιατρικής Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής
Ορεστιάδα: Αγροτικής Ανάπτυξης - Δασολογίας & Διαχείρισης Περιβάλλοντος & Φυσικών Πόρων
 


ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Θεολογίας Κοινωνικής Θεολογίας
ΣΧΟΛΗ ΝΟΜΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: ΝομικήςΟικονομικών ΕπιστημώνΠολιτικής Επιστήμης & Δημόσιας διοίκησης
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: ΦιλολογίαςΦιλοσοφίας, Παιδαγωγικής & ΨυχολογίαςΙστορίας & Αρχαιολογίας- Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας - Ιταλικής & Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας - Γαλλικής Γλώσσας & ΦιλολογίαςΓερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας - Τουρκικών & Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών - Μουσικών ΣπουδώνΘεατρικών Σπουδών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Τμήματα: ΙατρικήςΟδοντιατρικήςΦαρμακευτικής - Νοσηλευτικής
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: ΒιολογίαςΓεωλογίας & ΓεωπεριβάλλοντοςΜαθηματικώνΠληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών - ΦυσικήςΧημείας
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & ΑθλητισμούΠαιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης -Εκπαίδευσης & Αγωγής στην προσχολική ΗλικίαΕπικοινωνίας & Μ.Μ.Ε. - Μεθοδολογίας, Ιστορίας & Θεωρίας της Επιστήμης
 
 


 
Σχολές: Πολιτικών Μηχανικών - Μηχανολόγων Μηχανικών - Αρχιτεκτόνων Μηχανικών -Χημικών Μηχανικών - Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών - Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών - Μηχανικών Μεταλλείων-Μεταλλουργών - Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών
 
 


Τμήματα: Ιστορίας - Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας - Μουσικών Σπουδών -Αρχειονομίας & Βιβλιοθηκονομίας - Πληροφορικής - Τεχνών Ήχου & Εικόνας
 
 


 


ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Λέσβος)
Τμήματα: Κοινωνικής Ανθρωπολογίας & ΙστορίαςΓεωγραφίας - ΚοινωνιολογίαςΠολιτισμικής Τεχνολογίας & Επικοινωνίας
ΣΧΟΛΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (Λέσβος)
Τμήματα: ΠεριβάλλοντοςΕπιστημών της Θάλασσας
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (Χίος)
Τμήματα: Διοίκησης ΕπιχειρήσεωνΝαυτιλίας & Επιχειρηματικών ΥπηρεσιώνΜηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Σάμος)
Τμήμα ΜαθηματικώνΤμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων -Στατιστικής & Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών
ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Ρόδος)
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΕπιστημών της Προσχολικής Αγωγής & του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού - Μεσογειακών Σπουδών
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΜΗΜΑ: Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων & Συστημάτων (Σύρος)
 
 


ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Φλώρινα)
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΠαιδαγωγικό Νηπιαγωγών
ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Κοζάνη)
Τμήματα: Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών ΠόρωνΜηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΤΜΗΜΑ: Βαλκανικών Σπουδών (Φλώρινα)
 
 


ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ (Βόλος)
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΠαιδαγωγικό Προσχολικής Eκπαίδευσης -Παιδαγωγικό Ειδικής ΑγωγήςΙστορίας, Αρχαιολογίας & Κοινωνικής Ανθρωπολογίας
ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Βόλος)
Τμήματα: Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας & Περιφερειακής ΑνάπτυξηςΜηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας - Πολιτικών ΜηχανικώνΑρχιτεκτόνων Μηχανικών -Μηχανικών Η/Υ, Τηλεπικοινωνιών & Δικτύων
ΣΧΟΛΗ ΓΕΩΠΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Βόλος)
Τμήματα: Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής & Αγροτικού Περιβάλλοντος -
Γεωπονίας, Ιχθυολογίας & Υδάτινου Περιβάλλοντος (πρώην Γεωπονίας, Ζωϊκής Παραγωγής & Υδάτινου Περιβάλλοντος)     
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Τμήματα: Ιατρικής (Λάρισα) - Κτηνιατρικής (Καρδίτσα) - Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας(Λάρισα)
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ: Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού (Τρίκαλα) - Οικονομικών Επιστημών (Βόλος)
 


ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: ΦιλολογίαςΦιλοσοφίας, Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας Ιστορίας & Αρχαιολογίας
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: ΜαθηματικώνΦυσικήςΧημείαςΠληροφορικής
ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήμα Ιατρικής
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΓΩΓΗΣ
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής ΕκπαίδευσηςΠαιδαγωγικό Νηπιαγωγών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ
Τμήματα: Επιστήμης & Τεχνολογίας ΥλικώνΒιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών
ΣΧΟΛΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (Αγρίνιο)
Τμήματα: Διαχείρισης Περιβάλλοντος & Φυσικών Πόρων  - Διαχείρισης Πολιτισμικού Περιβάλλοντος & Τεχνολογιών -
Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών προϊόντων & Τροφίμων (πρώην Οργάνωσης & Διαχείρισης Αγροτικών Εκμεταλεύσεων)    
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ: Οικονομικών ΕπιστημώνΠλαστικών Τεχνών & Επιστημών της Τέχνης
 
 


ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Ρέθυμνο)
Τμήματα: ΦιλολογίαςΦιλοσοφικών & Κοινωνικών ΣπουδώνΙστορίας & Αρχαιολογίας
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (Ρέθυμνο)
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης
ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Ρέθυμνο)
Τμήματα: ΚοινωνιολογίαςΟικονομικών ΕπιστημώνΠολιτικής ΕπιστήμηςΨυχολογίας
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Ηράκλειο)
Τμήματα: ΒιολογίαςΦυσικήςΧημείαςΜαθηματικώνΕπιστήμης Υπολογιστών -Εφαρμοσμένων ΜαθηματικώνΕπιστήμης & Τεχνολογίας Υλικών
ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ (Ηράκλειο)
Τμήμα Ιατρικής
 


 
 


ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: ΒιολογίαςΓεωλογίαςΕπιστήμης των ΥλικώνΜαθηματικώνΦυσικήςΧημείας
ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Αρχιτεκτόνων ΜηχανικώνΠολιτικών ΜηχανικώνΗλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών - Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής - Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών ΜηχανικώνΧημικών Μηχανικών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Τμήματα: ΙατρικήςΦαρμακευτικής
ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης - Θεατρικών Σπουδών - ΦιλολογίαςΦιλοσοφίας
Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (πρώην Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών)     
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ: Διοίκησης ΕπιχειρήσεωνΟικονομικών Επιστημών
 
 


 
 


ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (Τρίπολη)
Τμήματα: Επιστήμης & Τεχνολογίας Υπολογιστών Επιστήμης & Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (Τρίπολη)
Τμήμα Οικονομικών Επιστημών
ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (Καλαμάτα)
Τμήματα: Ιστορίας,Αρχαιολογίας & Διαχείρισης Πολιτισμικών Αγαθών  -  Φιλολογίας
ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Κόρινθος)
Τμήμα Κοινωνικής & Εκπαιδευτικής Πολιτικής
ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ (Ναύπλιο)
Τμήμα Θεατρικών Σπουδών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ (Σπάρτη)
Τμήματα: Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού - Νοσηλευτικής
 


Τμήματα: Πληροφορικής με Εφαρμογές στην Βιοϊατρική (Λαμία) - Περιφερειακής Οικονομικής Ανάπτυξης (Λειβαδιά)
 
 
 


Τμήματα: Δημόσιας Διοίκησης - Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών - Επικοινωνίας, Μέσων & Πολιτισμού - Κοινωνικής Ανθρωπολογίας - Κοινωνικής Πολιτικής - Κοινωνιολογίας -Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης - Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας - Ψυχολογίας
 
 


Τμήματα: Αρχιτεκτόνων Μηχανικών - Ηλεκτρονικών Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών -Μηχανικών Ορυκτών Πόρων - Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης - Μηχανικών Περιβάλλοντος
 
 


Τμήματα: Γεωγραφίας - Eπιστήμης Διαιτολογίας & Διατροφής - Oικιακής Oικονομίας & Oικολογίας
 
 
 

 
 
 


ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: Αγγλικών Σπουδών - Γαλλικών Σπουδών & Σύγχρονων Γλωσσών - Τουρκικών Σπουδών & Μεσανατολικών Σπουδών
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
Τμήματα: Πληροφορικής - Μαθηματικών & Στατιστικής - Φυσικής - Χημείας - Βιολογικών Επιστημών
ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΓΩΓΗΣ
Τμήματα: Επιστημών της Αγωγής (Δάσκαλοι - Νηπιαγωγοί) - Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών - Νομικής - Ψυχολογίας
ΣΧΟΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
Δημόσιας Διοίκησης & Διοίκησης Επιχειρήσεων - Οικονομικών - Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών
ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Αρχιτεκτονικής - Πολιτικών Μηχανικών & Μηχανικών Περιβάλλοντος - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ - Μηχανολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Παραγωγής
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
Τμήματα: Βυζαντινών & Νεοελληνικών Σπουδών - Ιστορίας & Αρχαιολογίας - Κλασικών Σπουδών & Φιλοσοφίας
 
   
 Tεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (TEI)
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
Τμήματα: Ενεργειακής Τεχνολογίας - Ηλεκτρονικής - Ναυπηγικής - Πληροφορικής -Πολιτικών Έργων Υποδομής - Τοπογραφίας -
Τεχνολογίας Ιατρικών Οργάνων
- Φυσικής-Χημείας & Τεχνολογίας Υλικών
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Διοίκησης Επιχειρήσεων - Τουριστικών Επιχειρήσεων - Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας - Εμπορίας & Διαφήμισης - Βιβλιοθηκονομίας & Συστημάτων Πληροφόρησης
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Τμήματα: Αισθητικής & Κοσμητολογίας - Βρεφονηπιοκομίας - Δημόσιας Υγιεινής -Εργοθεραπείας - Επισκεπτών & Επισκεπτριών Υγείας - Ιατρικών Εργαστηρίων - Κοινωνικής Εργασίας - Μαιευτικής - Νοσηλευτικής A' - Νοσηλευτικής B' - Οδοντικής τεχνολογίας -Οπτικής - Ραδιολογίας-Ακτινολογίας - Φυσικοθεραπείας
ΣΧΟΛΗ ΤΕXΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Τμήματα: Οινολογίας & Τεχνολογίας Ποτών - Τεχνολογίας Τροφίμων
ΣΧΟΛΗ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ & ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Τμήματα: Γραφιστικής - Διακοσμητικής - Συντήρησης Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης -Τεχνολογίας Γραφικών Τεχνών - Φωτογραφίας & Οπτικοακουστικών Τεχνών
 
 
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
Τμήματα: Ηλεκτρονικής - Πληροφορικής - Αυτοματισμού - Πολιτικών Έργων Υποδομής -Οχημάτων
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ
Τμήματα: Φυτικής Παραγωγής - Ζωϊκής Παραγωγής - Διοίκησης Γεωργικών Εκμεταλλεύσεων
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
Τμήματα: Βρεφονηπιοκομίας - Νοσηλευτικής - Μαιευτικής - Ιατρικών Εργαστηρίων -Φυσιοθεραπείας - Αισθητικής
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Βιβλιοθηκονομίας & Συστημάτων Πληροφόρησης - Εμπορίας & Διαφήμισης -Λογιστικής - Τουριστικών Επιχείρησεων
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Τμήματα:
Τεχνολογίας Τροφίμων - Διατροφής & Διαιτολογίας
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ
Τμήμα Σχεδιασμού & Παραγωγής Ενδυμάτων (Κιλκίς) - Τμήμα Τεχνολογίας Αλιείας & Υδατοκαλλιεργειών (Μουδανιά)
Τμήμα Τυποποίησης & Διακίνησης Προϊόντων (Κατερίνη)
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ (Κοζάνη)
Τμήματα: Βιομηχανικού Σχεδιασμού - Γεωτεχνολογίας & Περιβάλλοντος - Ηλεκτρολογίας - Μηχανολογίας - Τεχνολογιών Αντιρρύπανσης
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (Κοζάνη)
Τμήματα: Λογιστικής - Διοίκησης Επιχειρήσεων - Χρηματοικονομικών Εφαρμογών
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ
Τμήματα: Ζωικής Παραγωγής - Φυτικής Παραγωγής - Εμπορίας & Ποιοτικού Ελέγχου Αγροτικών Προϊόντων
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας
Τμήματα: Διεθνούς Εμπορίου - Δημοσίων Σχέσεων & Επικοινωνίας - Πληροφορικής & Τεχνολογίας Υπολογιστών
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Τμήμα Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση & στην Οικονομία
 
 

ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Τηλεπληροφορικής & Διοίκησης (Άρτα) - Λογιστικής (Πρέβεζα) -Χρηματοικονομικής & Ελεγκτικής (Πρέβεζα)
Τουριστικών Επιχειρήσεων (Ηγουμενίτσα) - Εφαρμογών Ξένων Γλωσσών στη Διοίκηση & στο Εμπόριο (Ηγουμενίτσα)
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ (Ιωάννινα)
Τμήματα: Νοσηλευτικής - Βρεφονηπιοκομίας - Λογοθεραπείας
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (Άρτα)
Τμήματα: Φυτικής Παραγωγής - Ζωικής Παραγωγής - Ανθοκομίας & Αρχιτεκτονικής Τοπίου -Ιχθυοκομίας-Αλιείας (Ηγουμενίτσα)
ΣΧΟΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (Άρτα)
Τμήμα Λαϊκής & Παραδοσιακής Μουσικής
 
 
 
 

 

ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ KAI ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας - Τοπικής Αυτοδιοίκησης -Χρηματοοικονομικής & Ελεγκτικής
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ
Τμήματα: Φυτικής Παραγωγής - Θερμοκηπιακών Καλλιεργειών & Ανθοκομίας - Τεχνολογίας Γεωργικών Προϊόντων
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΣΠΑΡΤΗΣ: Τμήμα Τεχνολογίας Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών
 
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ (Ηράκλειο)
Τμήματα:
Ηλεκτρολογίας - Μηχανολογίας - Πολιτικών Δομικών Έργων - Εφαρμοσμένης Πληροφορικής & Πολυμέσων
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ (Ηράκλειο)
Τμήματα: Λογιστικής - Τουριστικών Επιχειρήσεων - Διοίκησης Επιχειρήσεων
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ (Ηράκλειο)
Τμήματα:
Νοσηλευτικής - Κοινωνικής Εργασίας
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (Ηράκλειο)
Τμήματα:
Φυτικής Παραγωγής - Θερμοκηπιακών Καλλιεργειών & Ανθοκομίας
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ:
Τμήμα Μουσικής Τεχνολογίας & Ακουστικής
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΧΑΝΙΩΝ: Τμήματα:
Ηλεκτρονικής - Φυσικών Πόρων & Περιβάλλοντος
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Τμήματα: Χρηματοοικονομικής & Ασφαλιστικής (Αγ. Νικόλαος) - Εμπορίας & Διαφήμισης (Ιεράπετρα) - Διατροφής & Διαιτολογίας (Σητεία)
 
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
Τμήματα: Ηλεκτρολογίας - Ηλεκτρονικής - Πληροφορικής & Τεχνολογίας Υπολογιστών
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Τμήματα: Νοσηλευτικής - Φυσικοθεραπείας
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ
Τμήμα Δασοπονίας και Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΆΜΦΙΣΣΑΣ
Τμήμα Τουριστικών Επιχειρήσεων
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
Τμήματα: Ηλεκτρολογίας - Μηχανολογίας - Πολιτικών 'Εργων Υποδομής - Τεχνολογίας Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Διοίκησης Επιχειρήσεων - Τουριστικών Επιχειρήσεων - Λογιστικής - Διοίκησης & Διαχείρισης Έργων
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Τμήματα: Ιατρικών Εργαστηρίων - Νοσηλευτικής
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ
Τμήματα:
Φυτικής Παραγωγής - Γεωργικών Μηχανών & Αρδεύσεων - Ζωικής Παραγωγής
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Τμήματα: Δασοπονίας & Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος - Σχεδιασμού-Τεχνολογίας Ξύλου & Επίπλου - Τεχνολογίας Τροφίμων
Τμήμα Ανακαίνισης και Αποκατάστασης Κτιρίων (Τρίκαλα)
 
 
 
 

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
Τμήματα: Ηλεκτρολογίας - Μηχανολογίας - Πολιτικών 'Έργων Υποδομής - Ανακαίνισης & Αποκατάστασης Κτιρίων
ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ & ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Τμήματα: Διοίκησης Επιχειρήσεων - Λογιστικής - Τουριστικών Επιχειρήσεων -Επιχειρηματικού Σχεδιασμού & Πληροφοριακών Συστημάτων
ΣΧΟΛΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Τμήματα: Κοινωνικής Εργασίας - Νοσηλευτικής - Λογοθεραπείας
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΙ ΠΑΤΡΑΣ
Πληροφορικής & Μ.Μ.Ε. (Πύργος) - Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση & στην Οικονομία (Αμαλιάδα) - Φυσικοθεραπείας (Αίγιο)
 
 
 
 
   
 
Τμήματα: Εκπαιδευτικών Πολιτικών Δομικών Έργων - Εκπαιδευτικών Πολιτικών Έργων Υποδομής - Εκπαιδευτικών Ηλεκτρολογίας - Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικής - Εκπαιδευτικών Μηχανολογίας
 
 
 

ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (Α.Σ.Τ.Ε.)

ΣΧΟΛΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΡΟΔΟΥ (ΑΣΤΕΡ)
ΣΧΟΛΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΣΤΕΑΝ)
 
   
Ακαδημίες
 

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ) - Ασπροπύργου - Ιονίων Νήσων (Κεφαλονιά) -Κύμης - Μακεδονίας - Οινουσσών - Ηπείρου - Σύρου - Ύδρας - Κρήτης

ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ) - Ασπροπύργου - Μακεδονίας - Κρήτης - Χίου

 
 
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ
ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ)
ΣΧΟΛΗ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ)
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ
ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ)
 
 

ΣΧΟΛΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ)    ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΥΠΟΠΥΡΑΓΩΝ  - ΣΧΟΛΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ

ΣΧΟΛΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΓΙΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ (ΑΡΡΕΝΕΣ & ΘΗΛΕΙΣ) ΣΧΟΛΗ ΑΡΧΙΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ - ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ & ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ - ΣΧΟΛΗ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

 
   
Στρατιωτικές Σχολές 
 
 
 

ΣΧΟΛΗ ΙΚΑΡΩΝ (ΣΙ): ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
 
 
ΣΧΟΛΗ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ (ΣΝΔ) : ΜΑΧΙΜΟΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
 
 
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ (ΣΣΑΣ): ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ - ΙΑΤΡΙΚΟ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ - ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ - ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
 
 
ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ (ΣΤΥΑ)
 
 
ΣΧΟΛΗ ΙΠΤΑΜΕΝΩΝ ΡΑΔΙΟΝΑΥΤΙΛΩΝ (ΣΙΡ)
 
 
ΣΧΟΛΗ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ (ΣΥΔ)
 
 
ΣΧΟΛΗ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΜΥ-Στρατού): ΟΠΛΑ - ΣΩΜΑΤΑ
 
 
ΣΧΟΛΗ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ (ΣΜΥΝ)
 
 
ΣΧΟΛΗ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΣΑΝ)